Адреса: вул. Сирецька, 25А, м. Київ
тел./факс (044) 494 41 04; (067) 751 77 37
РУС
УКР

Компостування, компост та ємності для компосту

11 жовтня 2023 р.
Компостування, компост та ємності для компосту
Осінь – це не тільки яскраві кольори, останні теплі дні з м’якім, ласкавим сонцем, це і купи листя, трави і гілок, якім треба дати лад. Тому, хочемо нагадати про компостування, і звернути увагу читачів на контейнери для цього важливого біологічного процесу.
Контейнер для компосту - це закрита ємність, де відходи не висихають, здійснюється підтримка вологого «тропічного» клімату, яка в свою чергу сприяє тому, що черв'яки, мокриці, жуки та мікроорганізми легко розчиняють рослинне сміття: вони розмножуються в темному, теплому, вологому середовищі дуже швидко.
Компостер має отвір з кришкою на бічній поверхні для легкого видалення готового компосту.
Через решітку-дно не можуть пролізти миші та щури в контейнер.
Наприклад, компостери Graf виготовлені з товстостінного, ударостійкого та УФ-стабілізованого поліпропілену з великим терміном служби, виробництво розташоване в Німеччині.
Як відбувається компостування?
Процес компостування проходить при підвищенній температурі всередині компостного бака, що в свою чергу, пришвидшує біологічні процеси, а також знищує насіння бур'янів.
компостування листяЧерез отвори на бічній поверхні та на дні компостера формуються умови для життєдіяльності аеробних мікроорганізмів, що виключає появу неприємного запаху.
У компостері рослинні відходи з часом перетворюються на перегній (коричнева, розсипчаста, губчаста маса). Процес може зайняти від 2-х до 6-ти місяців, в залежності від пори року та місця розташування компостера. Також, на термін формування готового компосту впливає що ми засипаємо в контейнер і які закладаємо шари. Наприклад, скошена трава швидко перетворюється в компост при умові рясного поливу шарів трави.
Отриманий компост розподіляють по грядках або підсипають під кущі, не тільки удобрюючи ґрунт, але і зберігаючи його вологим, таким чином, сприяючи активізації дощових хробаків, які у свою чергу, працюють для повного перетворення волокон у мінерали (органічне добриво).
Компост-цінний ресурс для підвищення якості ґрунту для саду та городу. Перевага високоякісного компосту науково доведена. На відміну від простого додавання мінеральних добрив, компост зберігає та покращує родючі властивості ґрунту. Іншим позитивним результатом компостування є те, що він може скоротити побутові відходи на 30%.
Таким чином, ми знижуємо витрати на вивіз та утилізацію сміття. Компостування в домашніх умовах - це спосіб активного захисту нашого довкілля. Компостери Garantia® від компанії GRAF допоможуть зробити це краще!