Адреса: вул. Сирецька, 25А, м. Київ
тел./факс (044) 494 41 04; (067) 751 77 37
РУС
УКР

Нестача ґрунтових вод – вже проблема в Європі

07 грудня 2023 р.
Нестача ґрунтових вод – вже проблема в Європі
Зміна клімату та нестача води – два слова, які більшість людей, ймовірно, асоціюють одне з одним. Але багато людей ще не знають, що в Центральній Європі вже бракує води.
Наслідки посушливого літа зазвичай очевидні: русла рік практично без води, озера, які повільно зникають, а також руйнівні лісові пожежі. Інша проблема – надто сухий ґрунт. Наприклад, у разі сильного дощу кількість опадів може бути повністю поглинена. Вода стікає з поверхні і не може просочитися, що сприяє повеням та затопленням. Крім того, суха зима з невеликою кількістю опадів та невеликим таненням снігу навесні. Цього далеко не достатньо, щоб з літа підняти низький рівень ґрунтових вод.
Підземні води в Європі
Значного збільшенн рівня ґрунтових вод у Центральній Європі не спостерігалося з літа 2018 та 2019 років. У Франції, Швейцарії та Італії вже спостерігається дефіцит води. Опади нижче середнього, тривале спекотне літо та невелика кількість опадів узимку призводять до подальшого висихання ґрунтів. Це також можна прослідкувати на прикладі рівня води у великих річках, таких як Дунай, Рейн, По і Варта, в яких води менше, ніж протягом дуже довгого часу. У багатьох місцях Європи вже діють обмеження використання води влітку: миття машин, наповнення басейнів, полив газону... Воду необхідно економити скрізь, де це можливо.
Що можна зробити зі зниженням рівня ґрунтових вод?
У довгостроковій перспективі ситуація з водою у Європі викликає тривогу. Необхідно щось зробити вже зараз, щоб керування водними ресурсами стало перспективним та стійким. Це залежить не лише від кожного з нас окремо, а й від дій країн загалом.
Крім введених заходів щодо економії води, країни також починають думати більш довгостроково. Португалія, наприклад, хоче просувати зрошення полів промисловою водою та будувати заводи з опріснення морської води. Окрім іншого, Італія модернізує трубопровідну систему, щоб уникнути втрат, які нині становлять майже 42%. Німеччина також розробила національну водну стратегію. Це передбачає, наприклад, перетворення міст на міста-губки.
Під час сильного дощу, який сьогодні зникає у каналізаційній мережі, швидко виникають піки витрат, що призводить до повеней та переливів каналізації. При наявності безлічі невеликих децентралізованих варіантів зберігання та проникнення, можна зменшити ці піки і тим самим знизити ризики. Фактично, цілі квартали можуть бути відключені від каналізаційної мережі, щоб дощова вода залишалася в районі - без особливих технічних зусиль. У цьому привабливість планування за допомогою таких невеликих систем. Модельні розрахунки довели, що ми можемо утримувати до 90 відсотків води. Якщо подивитися на місто в цілому, то тут є значні можливості для проектування, навіть якщо від 10 до 20 відсотків районів буде відключено від мережі.
нестача питної води
Використання дощової води та захист клімату
В результаті проливних дощів все більше і більше каналізаційних мереж досягають своєї межі, що призводить до локальних повеней. Будь-яка система збирання дощової води, яка утримує опади на вашій території, приносить полегшення. І, звісно, є й особисті мотиви. Навколишнє середовище – це одне, а збереження гаманця – інше. Багато людей не усвідомлюють, що, збираючи дощ, ви можете заощадити на витратах на воду. Крім поливу саду, зібрану дощову воду можна також чудово використовувати для змивання туалетів та в пральних машинах. Будь-хто, хто застосує всі ці варіанти на практиці, зможе заощадити до 50 відсотків щоденного споживання питної води.
Наші рішення щодо управління зливовими водами
Закривати очі на очевидні проблеми зі світовою водою – це не про GRAF. «Ми безумовно не розумніші за світових дослідників клімату», — каже наш керуючий директор Отто П. Граф. Хвилі спеки, зливи, штормові нагони: ніхто не бачив, з якою швидкістю ці явища поширюються по всьому світу. «Але ми вже давно впевнені, що питання дощової води з роками ставатиме дедалі актуальнішим», — запевняє підприємець. І тому, ми працюємо над рішеннями для всього, що пов'язане з керуванням дощовою водою, з 1970-х років – з духом відкриттів, ноу-хау та нашими серцями у наших руках. Зрештою, приємно робити добро. І саме тому, ми особливо пишаємося тим, що наша продукція, будь то бочки і резервуари для зберігання дощової води або дренажні елементи, може зробити значний внесок у те, щоб кожен день робити нашу планету трохи краще. "Той факт, що ми використовуємо все більше і більше переробленого пластику - в основному власного виробництва - робить нас ще щасливішими", - говорить наш керуючий директор. Будь-хто, хто використовує дощову воду, може принести багато користі. Будь-хто, хто зрошує їм свій сад, також захищає рівень ґрунтових вод. Так само, як рослини і дерева, наші утилізатори CO2, які в іншому випадку не завжди добре переносять все спекотніше літо (крім того, багато рослин віддають перевагу дощу ніж водопровідній воді). Збір дощової води, також, має сенс захисту від повеней. Сильний дощ є реальною загрозою для місцевих каналізаційних систем.
Джерело https://www.graf.info/de/news-presse/graf-blog.html