Адреса: вул. Сирецька, 25А, м. Київ
тел./факс (044) 494 41 04; (067) 751 77 37
РУС
УКР

Збір дощової води

Перші поселення людини були облаштовані поблизу джерел чистої питної води. Землеробство починалося у великих водойм та річок. Зміни русла річки змушувало людей переселятися на нове місце. Запаси прісної води завжди вважалися багатством, особливо в посушливих регіонах планети.
У наш час, споживання прісної води постійно зростає, запаси зменшуються, та і якість води в прісних джерелах з часом погіршується і підземні води постійно забруднюються відходами людства. Дощова вода при правильному її зборі та зберіганні може з успіхом застосовуватися як питна. У наш час збір дощової води, в основному передбачається для поливу рослин на присадибних ділянокі. Крім того, у зв'язку з постійним підвищенням вартості питної води і для економії ресурсів, передбачається використання дощової води для технічних цілей, зокрема для змиву туалетів, прання, душу.
збір дощової води
Для збору дощової води з використанням її в технічних цілях краще застосовувати ємності для підземної установки. У таких ємностях вода зберігається з постійною температурою, і без доступу ультрафіолету, що значно підвищує якість води та дозволяє використовувати її в побутових цілях. Для очищення води, яка надходить у підземні ємності, передбачені спеціальні фільтри.
збір дощової води
Для збору дощової води для поливу городніх рослин і квітів переважніше використовувати ємкості, встановлені на поверхні. Вода для поливу буде прогріватися, що корисно для рослин. Найчастіше ємності для зовнішньої установки мають гарний зовнішній вигляд, і гарний захист від ультрафіолету. Такі ємності, крім збору і зберігання води, виконують функцію декоративного і дизайнерського оформлення присадибної ділянки і будинку.
збір дощової води
Різноманітні кольорові рішення і форми, а також можливість висадки рослин у верхній частині ємності дає прекрасні можливості для чудового оформлення зон відпочинку і всієї садиби.
збір дощової води
Збір води в ємність здійснюється з зливостоків даху і для очищення води від листя і дрібного сміття розроблені спеціальні фільтри на зливостічні труби.
Конструкція фільтрів передбачає очищення води, захист ємності від переповнення і припинення подачі води в ємність в зимовий період.
збір дощової води
Схематично установка збору дощової води виглядає наступним чином: вода з покрівлі будинку по жолобах і водостічних трубах, пройшовши через фільтр, зливається в резервуар, який можна закопати на присадибній ділянці або встановити у підвалі будинку. Є, також, наземні декоративні резервуари, обсяг яких не великий.
Такі системи найкраще закладати в проект будинку, коли можна передбачити всі можливі джерела надходження зливних і талих вод, зробити більш точний розрахунок. Якщо будинок вже зведений і водостік організований, то система збору води проектується і облаштовується за місцем. При цьому, накопичувальну ємність можна встановити на деякій відстані від водостічної труби, застосувавши труби і шланги.
Ще один важливий нюанс: не кожне покрівельне покриття придатне для збору та використання дощової води. Для цієї мети підходять незабарвлені, стійкі до корозії металеві покрівлі, а також цементна, керамічна і бітумна черепиця, сланець. Не можна використовувати дощову воду, зібрану з дахів, покритих матеріалами, які містять азбест.
Компанія GRAF має колосальний досвід виробництва і продажу таких систем. Тепер, системи збору дощової води можна придбати і в Україні. Вибір за Вами!

розрахунок системи
для збору дощової води